Framesi jesień-zima 2019/2020

SEVERITY

Reprezentuje powrót do minimalizmu, ale z innym odcieniem i zdecydowanie nowym podejściem. W latach dziewięćdziesiątych minimalizm narodził się jako reakcja na poprzednią dekadę: była to odmowa jakiegokolwiek nadmiaru. Więcej niż prosta moda, była to filozofia życia, która zdystansowała się od ostentacji i parady bogactwa.

MEGATREND SEVERITY BY FRAMESI / SUN FRYZ

GRUNGE FACTOR

Narodziło się to między latami 80. i 90. w muzycznej scenerii północno-zachodnich miast amerykańskich (takich jak Seattle) i doskonale reprezentowało pragnienie buntu i rozczarowania całego pokolenia po porażce amerykańskiego snu. Ruch grunge wyrażał swój sprzeciw nie tylko poprzez muzykę, ale także przez wygląd: długie włosy, podarte niebieskie dżinsy, zużyte buty sportowe lub buty dowódcze, postrzępione koszulki pod rozpiętymi flanelowymi koszulami w kratę. Ruch grunge był zaprzeczeniem mody.

MEGATREND GRUNGE FACTOR BY FRAMESI / SUN FRYZ

DECADENT ROMANCE

Dekadencki romans to romantyzm 4.0. Pastelowe kolory, jastrzębia wrażliwość i wrażliwość zostały odłożone na półkę: nowy romantyzm spogląda na życie codzienne i poetycko wyraża sprzeczności naszych czasów. Dekadencki romans jest rodzajem mrocznego romantyzmu, analizuje życie codzienne z jasnością umysłu i pragmatyzmem. Nie neguje problemów życiowych, ale stara się stawić im czoło w pozytywny i łagodny sposób. Romantyzm jest postrzegany jako „antidotum na surowość życia”, tak powiedziała Miuccia Prada w przeddzień swojego ostatniego pokazu mody.


MEGATREND DECADENT ROMANCE BY FRAMESI / SUN FRYZ

GANGSTER STORY

Aby zrozumieć ten trend, musimy pamiętać o wielu różnych filmach gangsterskich: od tych klasycznych hollywoodzkich opowieści, które miały miejsce w latach prohibicji, poprzez filmy z lat siedemdziesiątych, aż po klipy wideo z idolami młodzieży grającymi muzykę gangsta-rap . Na wybiegach widzieliśmy modele w wyglądzie Bonnie & Clyde Scorsese lub Goodfellas Coppoli. Oczywiście cytat dotyczy wyłącznie stylu. Dwurzędowe garnitury z kamizelką i klipsem do krawata są nienaganne. Dobrze wyściełane ramiona sprawiają, że sylwetka robi wrażenie. Cenne rzemieślnicze męskie krawiectwo jest obowiązkowe.

MEGATREND GANGSTER STORY BY FRAMESI / SUN FRYZ

Zdjęcia w galerii – kolekcja jesień-zima 2019/2020